návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Zdeněk Troška jihočeským pohádkovým králem

V neděli 9. listopadu uspořádalo Turistické a mapové centrum Jižních Čech, člen A.T.I.C. ČR, v DK Metropol v Českých Budějovicích II. jihočeský pohádkový karneval s kaprem Jakubem a volbou jihočeského pohádkového krále.
Jediným kandidátem na tuto funkci se stoprocentní podporou pohádkového sněmu byl pohádkový režisér Zdeněk Troška. Krátce po 15. hodině jej jihočeský hejtman Jan Zahradník korunoval.
Zdeněk Troška jihočeským pohádkovým králem
V hermelínu a obtížen korunovačními klenoty z dílny Vítězslavy Klimtové dokázal připravenost jízdou na koni, pokřtil spolu s hejtmanem a hostem Janem Rosákem Druhé vyprávění kapra Jakuba s ilustracemi Jaroslava Kerlese od Báry Stlukové a pak se již plně věnoval karnevalovému veselí.

Marcel Goetz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

10.05.2006 v 22:46Vojtěch Divoký

Za Z. Trošku jako představitele české filmové tvorby se upřímně stydím. Za jeho tolik omýlaným klišé, že je pro něj nejdůležitější komerční ohlas lidí pro, ktere své filmy točí, je pouze profesionální nevyzrálost a umělecká neschopnost. Ono je totiž jednodušší točit filmy pro český lumpenproletariát než pro náročnějšího diváka, který je schopen o tématu přemýšlet. Pouze doufám, že je jeho přitroublá filmová tvorba čistě lokální záležitostí a že nebude kazit dobré jméno české kinematografie, o které se zasloužili filmoví režiséři jako Vláčil, Herz, Kachyňa, Menzel, Vorlíček a mnoho dalších. Jsou režiséři, u jejichž děl by bylo lze již od počátku vystopovat záměr komerčního úspěchu jako nejdůležitějšího aspektu daného projektu (na čemž nevidím nic odsouzeníhodného- jako příklad bych uvedl Jana Svěráka)a kteří vždy předvedou perfektní filmařské řemeslo, ale u Trošky se tohoto ani za 20 let nedočkáme. Doufejme tedy, že nás bude zavalovat svými lido-demo lacinými hnusy co nejméně.


09.03.2005 v 09:10michal kuban

je to moc pekne doufam ze buduou es te nake foto ??


DALŠÍ INFORMACE: Turistické a mapové centrum Jižní Čechy

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 13.11.2003 v 18:24 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm