návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Je těžké být prorokem

HORAŽĎOVICE - Toto pořekadlo určitě platí. Po půl roce činnosti našeho informačního centra mohu říci, že turisté, návštěvníci města, nebo i osobní návštěvy našich spoluobčanů si již našli k nám cestu.
Naše informační středisko není těžké najít, neboť sídlíme na hlavním náměstí hned vedle radnice. Ale domácí k nám stále nemohou najít cestu přesto, že pro ně nabízíme mnoho zajímavého.
Řešili jsme to tedy jinak. Dětem jsme vyhradili v našem centru malý kout, kde jsme postupně uspořádali několik výstavek a díky spolupráci se školami jsme to mohli dát dětem na vědomí.
Nejprve byla uspořádána výstava autíček, potom figurek a vajíček a na ně navazovala burza těchto dnes sběratelsky oblíbených předmětů, dále pohlednice našeho města od války až po dnešní dobu. Na jaro připravujeme výstavku kraslic s různými technikami zdobení a potom snad budou následovat další.
Dobře spolupracujeme se členy Klubu sběratelů kuriozit. Tyto výstavky k nám přivádějí spoluobčany, kteří se z počátku na otevření informačního centra v malém městě (šest tisíc obyvatel) tvářili skepticky.
Dnes už ví, co všechno jim můžeme nabídnout a rádi se přijdou jen tak podívat, co je u nás nového. Doufáme, že vždy odejdou spokojeni.

Simona Sládková, IC Horažďovice

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Turistické centrum Prácheň

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 08.01.1999

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm