návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Pohlednice se představují

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Již třetí ročník výstavy turistických pohlednic jižních Čech a Šumavy uspořádalo Turistické a mapové centrum jižních Čech a Šumavy, které je členem Asociace turistických informačních center ČR.
Výstava obsahuje více než sedm set současných pohlednic, které představují kraj v souborech: jihočeské hrady a zámky; Český Krumlov; Třeboň, Jindřichův Hradec; Šumava, Lipno; vodácké a cyklistické; jihočeská krajina; jihočeská města a vesnice; České Budějovice a Hluboká; mapové a reliéfní; historické a s pivovarnickým námětem; hotely, restaurace, kempy a rekreační zařízení. Výstava nabízí jedinečnou prezentaci jižních Čech a Šumavy.
Pohlednice je dokument doby i nejzákladnější reklama a rozhodně si zasluhuje naši pozornost. Představeny jsou pohlednice, které z velké části vytvořili zkušení fotografové - Renata Pourová, Libor Sváček, Michal Tůma, Vladislav Hošek, Martin Milfort, Miroslav Kolegar...
V soutěži o nejhezčí pohlednici v roce 1999 byli vyhodnoceni:
Kategorie architektura:
Kategorie příroda:
Výstava potrvá do 30. října a je otevřena celotýdenně. Nabízím turistům zajímavou prezentaci regionu a může být i důvodem k návštěvě českobudějovického náměstí. Doufáme, že návštěva této stálé výstavy bude zařazena do programů cestovních kanceláří. V letošním roce je výstava rozšířena o výstavu pohlednic, které se zúčastnily republikového kola konaného na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2000. Pohlednice od nás se tak dostanou do celého světa. jsou pozvánkou do jižních Čech.
Připravujeme:
V edici Shocart vydáváme nové turistické mapy a cyklomapy.
Doporučujeme, aby od 19. května do 15. září bylo na náměstí v Českých Budějovicích trvale kryté pódium.

Marcel Goetz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Turistické a mapové centrum Jižní Čechy

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 15.04.2000

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm