návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Chce to trpělivost

Podkrušnohorské informační centrum je sdružením právnických osob. Jde o neziskovou organizaci. Prvopočátky aktivit sahají do druhé poloviny roku 1992. V té době jsme si začali uvědomovat potřebu změny vnímání našeho regionu. V roce 1993 jsme se poprvé zúčastnili veletrhu cestovního ruhu Holiday World v Praze, na kterém jsem sbírali první zkušenosti.

Platnost obrázku vypršela.

V roce 1994 jsem se pak na stejném veletrhu pokusili prezentovat nabídku regionu ve spolupráci s jednotlivými obcemi a městy, které se nám podařilo přesvědčit o důležitosti spolupráce. Postupně začala v těchto městech vznikat turistická informační centra. Tyto aktivity pak vedly koncem roku 1994 k oficiálnímu vytvoření organizace, která nese název "Podkrušnohorské informační centrum”.
K hlavním činnostem sdružení patří koordinace v rámci rozvoje cestovního ruchu v regionu.
Našimi partnery jsou obecní, městské a okresní úřady, členové Euroregionu Krušnohoří, Severočeské sdružení obcí, Regionální rozvojová agentura v Mostě, ale také, a to především, podnikatelské subjekty v cestovním ruchu.
Snažíme se spolupracovat i s přílušnými orgány státní správy a s Českou centrálou cestovního ruchu.
Tyto snahy však někdy narážejí na malou ochotu k pochopení regionálních problémů.
V roce 1995 jsme poprvé připravili projekt do programu Phare, který, bohužel, neuspěl. Jedním z důvodu byla i naše malá informovanost a téměř nezájem příslušných míst o podporu cestovního ruchu v uhelném regionu.
Postupem času jsme však potřebné zkušenosti a informace získávali a celkové klima pro jejich prosazení se začalo měnit.
V roce 1996 jsme předložili projekt na vybavení informačních středisek technikou a rozmístění infoboxů na hraniční přechody. Projekt byl realizován v rámci programu Phare - Severní Čechy na přelomu let 1997 a 1998. Bylo vybaveno jedenáct středisek a umístěno šest infoboxů.
V roce 1997 nám byl odsouhlasen grant na studii Krušnohoské lyžařské magistrály. Na projektu spolupracujeme s německými partnery z Naturpark Vogtland Erzgebirge.
V létě 1998 nám byly v rámci programu Phare "Fond malých projektů” CBC odsouhlaseny další tři granty. V jejich rámci bude realizován nový turistický katalog Kuršnohoří pro sezony 1999-2000, studie rozšíření značení cyklotras a společně s německými partnery se zúčastníme v roce 1999 veletrhu ITB v Berlíně.
Jsme členy A.T.I.C. ČR a v rámci možností chceme podporovat úsilí této organizace. Každoročně pořádáme odborné semináře pro pracovníky informačních středisek, městských úřadů, ale i státní správy k problematice cestovnícho ruchu.
V letošním roce jsme uzavřeli smlouvu o spolupráci se svazem cestovního ruchu DELITEUS, čímž by mělo dojít ke koordinaci cestovního ruchu na území Euroregionů Krušnohoří a Labe.
Všem, kteří se zabývají touto problematikou, držíme palce.
Cíle si dávejte jen takové, které zvládnete a na které dosáhnete finančně. Hlavně to chce trpělivost. Nám trvalo několik let, než jsme se dopracovali k projektům, které ovlivňují region.
Budete-li mít zájem, můžete nás kontaktoval na adrese: nám. Dr. E. Beneše 86, 43151 Klášterec nad Ohří, tel.:/fax. 0398/376431, e-mail: mf-ist@mbox.vol.cz

Miroslav Foltýn

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Podkrušnohorské informační centrum

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 11.11.1998

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm