návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Jihočeská hnětynka opět na kovářovském folklorním festivalu

Tisková zpráva...3.-5. června 2005 Kovářov
Kdo upeče nejkrásnější jihočeskou hnětýnku?
Součástí jubilejního X. jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2005, který se uskuteční 3. - 5. června bude stejně jako v loňském roce soutěž O nejkrásnější jihočeskou hnětýnku. Soutěž vyhlásil folklorní soubor Kovářovan, Hotel Zvíkov a Pekařství Kovářov za odborné garance Asociace kuchařů a cukrářů České republiky .
Záměrem soutěže je snaha o zachování národních kulturních tradic v cukrářském oboru. Podmínkou účasti je upečení čtyř stejných kusů hnětýnek a jejich odevzdání se jménem a adresou výrobce nejpozději do 1. června do sběrných míst - Pekařství Kovářov, Hotelu Zvíkov nebo Milevského muzea.
Dodané hnětýnky budou vystavené v zasedací síni kovářovské radnice při slavnostním uvítání hostů festivalu a v průběhu sobotního dne si je budou moci také prohlédnout diváci na kovářovské návsi.
Porota vyhodnotí jednotlivé výrobky a výsledky vyhlásí v závěru hlavního sobotního programu 4.června. Nejlepší výrobce hnětýnek čekají kromě diplomů a drobných upomínkových dárků zajímavé ceny, 1. místo - poukaz pro dvě osoby do Hotelu Zvíkov, který nabízí oběd, projížďku lodí Zvíkov-Orlík a vstup do zámku Orlík , 2. místo - dárkový koš z Pekařství Kovářov, 3. místo - pivní korbel z Atelieru Radost z Milevska.

manželé Milan a Pavla Škochovi, ředitelé festivalu

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Jihočeský folklorní festival

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 20.05.2005 v 09:00 hodin

Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm