návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

X. jihočeský folklorní festival Kovářov 2005, 3. - 5. červen

Tisková zpráva...
X. jihočeský folklorní festival Kovářov 2005, 3. - 5. červen
pod záštitou
Jaromíra Talíře, poslance Parlamentu ČR - Jana Zahradníka, hejtmana Jihočeského kraje - Pavla Hrocha, starosty Obce Kovářov - Radima Uzla, předsedy SPR SV
Na schůzce organizačního týmu X. jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2005 se ve čtvrtek 28. dubna sešli zástupci souboru Kovářovan, pořadatele festivalu a další spolupořadatelé za účelem projednání organizačních záležitostí této akce. Při jednání byla kromě dalších bodů velice kladně hodnocena skutečnost, že folklorní festival v Kovářově je podporován Jihočeským krajem, byl zařazen mezi zvlášť významné akce Jihočeského kraje a v České republice se řadí k významným folklorním festivalům a slavnostem.
Pořadatelé se shodli, že kovářovský festival si od svého vzniku stále udržuje regionální charakter, jehož cílem je prezentace jihočeského folkloru a jeho rozvoj prostřednictvím každoroční výměny zkušeností mezi zúčastněnými soubory.
Hovořilo se též o zájmu mnoha souborů z jiných oblastí České republiky i zahraničí účastnit se této akce. Organizační tým proto každoročně zařazuje do festivalového programu Okénko hostů a dává tak příležitost divákům shlédnout i jiné zajímavé folklorní pořady.
Momentka z jednání, zleva Pavla Škochová, Milan Škoch, ředitel NÚLK ve Strážnici PhDr. Jan Krist s manželkou
Momentka z jednání, zleva Pavla Škochová, Milan Škoch, ředitel NÚLK ve Strážnici PhDr. Jan Krist s manželkou
Pořadatelé projednávali i rozpočet tohoto projektu, ocenili podporu mnoha partnerů a sponzorů, kteří důležitým způsobem přispívají ke zdárnému rozvoji festivalu. Organizační tým se velice kladně vyjádřil v tom smyslu, že tato akce získala generálního partnera v podobě Nadace Vltava a že festival má i svého patrona, jímž se stala energetická společnost ČEZ.

manželé Milan a Pavla Škochovi, ředitelé festivalu

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Jihočeský folklorní festival

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 01.05.2005 v 23:20 hodin

Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm