návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Nová tvář regionálních prezentací

V roce 1998 zahájila Česká centrála cestovního ruchu ve spolupráci s regionálními partnery regionální prezentace či také regionální dny, které prošly od té doby určitým vývojem. Proto na základě získaných zkušeností centrála přistoupila k několika inovacím.
Klíčovou inovací je změna zaměření regionálních prezentací. V letošním roce budou prezentovány přímo turistické produkty v regionech a doplňkových služeb, které lze uplatnit na trhu cestovního ruchu. Dílčí změny se týkají výběru účastníků.
Letošnímu programu regionálních prezentací budou dominovat monotematické trasy zaměřené na určitý fenomén v prezentované oblasti, který je spojen s historickým vývojem, tradiční výrobou nebo významnou osobností. Některé produkty překročí svým rozsahem území České republiky a měly by tak přispět k rozvoji aktivního cestovního ruchu v příhraničních oblastech republiky.
Dne 26. dubna se uskuteční regionální prezentace nazvaná Český ráj - kraj drahých kamenů a šperků (Jičínsko a Semilsko).
Ve dnech 10. - 11. května se uskuteční Pohádkový program )Olomoucko, Prostějovsko, Přerovsko). Program je zaměřen na poznání historických a kulturních podkladů Střední Moravy.
Na přípravě a průběhu těchto prezentací se významnou měrou podílejí i pracovníci turistických informačních center, z nichž mnohá jsou členy naší asociace.

Naděžda Jahodová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Asociace turistických informačních center (A.T.I.C. ČR)

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 12.04.2001 v 19:19 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm