návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Město Vsetín přispěje městu Frenštát pod Radhoštěm 100 tisíc korun

Také město Vsetín se připojilo k vlně solidarity a přispěje ze svého rozpočtu rodinám, které přežily nedávný výbuch a následný požár v panelovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm, částkou 100 tisíc korun. Jednohlasně o tom rozhodli na úterním zasedání vsetínští zastupitelé. Stejnou částkou podpoří město Frenštát pod Radhoštěm i okolní města – Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm.
Jak jistě všichni vědí, došlo 17. února v domě č. 39 na ulici 6. května ve Frenštátě k výbuchu plynu a následnému zřícení budovy. V jejích troskách zahynulo šest obyvatel, z toho tři děti, dvě ženy a pravděpodobný viník tragédie.

Následná obrovská vlna solidarity s pozůstalými dala vzniknout materiální i finanční sbírce, na jejímž kontě je již více než 16 milionů korun. Také město Vsetín ihned zareagovalo a zveřejnilo na svém webu, ale i v knihovně či domě kultury a kině Vatra číslo účtu, na který mohou naši občané přispět jakoukoli částkou.

Tento účet je veden u Komerční banky a jeho číslo je 3880277/0100.

Vedení vsetínské radnice se následně po komunikaci s okolními městskými úřady rozhodlo uvolnit ze svého rozpočtu částku 100 tisíc korun. Tento záměr v úterý 5. března jednohlasně schválilo také zastupitelstvo města.

„Chtěla bych nejen za sebe, ale i za celé vedení města, zastupitele i občany vyjádřit účast všem, které tato obrovská lidská tragédie postihla,“ vzkázala do Frenštátu pod Radhoštěm všem pozůstalým i blízkým obětí starostka Vsetína Iveta Táborská.

Zpracovali:
Jana Čadová, pracovník vztahů k veřejnosti MěÚ Vsetín, tel.: 571 491 564
Jiří Žůrek, redaktor Vsetínských novin, tel.: 571 491 587
DALŠÍ INFORMACE: Vsetín

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 07.03.2013 v 12:38 hodin

Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm