návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

Třetí ročník festivalu Darebandfest nabídne desítku kapel

Třetí ročník hudebního festivalu Darebandfest se uskuteční v sobotu 16. června 2012 ve Vsetíně. Již tradičně začne ve 13 hodin na hřišti areálu bývalé školy ve vsetínské místní části Horní Jasenka.
Darebandfest je hudební festival zaměřený na kapely, které ve své tvorbě vycházejí z tradiční lidové muziky. Nejinak tomu bude také letos.
„Divákům se představí desítka skupin. Nebudou chybět zástupci z Valašska ani hudební hosté zpoza hranic regionu či ze Slovenska,“ prozradil dramaturg festivalu a kapelník pořádající vsetínské skupiny Dareband Jiří „Dareba“ Václavík.Úderem třinácté hodiny zahájí třetí ročník Darebandfestu Trombitáši Bratia Štefánikovci ze slovenské Nimnice. Divákům představí folklor Púchovskej doliny. Po úvodním vystoupení je na pódiu vystřídají hudecká muzika Staré gatě z Rožnova pod Radhoštěm a kapela RukyNaDudy z Frenštátu pod Radhoštěm. Po patnácté hodině čeká na diváky první změna oproti původnímu programu.
„Původně ohlašovaná valašská kapela Z horní dolní a dál na jih totiž bohužel vystoupit nemůže. Místo ní se mohou návštěvníci těšit na seskupení Víc než ro(c)k s písničkářkou a zpěvačkou Beatou Bocek,“ informoval Jiří „Dareba“ Václavík.
Darebandfest se koná na hřišti v areálu bývalé školy ve Vsetíně, Horní Jasence v sobotu 16. června 2012 od 13 hodin.
DALŠÍ INFORMACE: Vsetín

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 05.06.2012 v 15:44 hodin

Copyright 1998-2023 © Luděk Šorm