návrat na hlavní stranu

Tento nezávislý server mapuje kulturní, sportovní a společenský život v České republice, členské zemi UNESCO.

XII. jihočeský folklorní festival Kovářov 2007

předpremiéra programu pro prezidenta ČR Václava Klause
Pořadatelé XII. jihočeského folklorního festivalu Kovářov 2007, který se uskuteční 25. - 28. května pozvali na tuto významnou akci Jihočeského kraje prezidenta České republiky Václava Klause, který přislíbil svou účast. Protože ale na festivalové dny připadlo setkání prezidentů osmnácti zemí v Brně, návštěva Václava Klause se tak uskutečnila o týden dříve.
V pátek 18. května před kovářovskou radnicí přivítal prezidenta starosta obce Pavel Hroch a následně chlebem a solí tanečnice z Jihočeského folklorního souboru Kovářovan.
Uvítání
Uvítání
Kovářovské folklorní soubory se podílely na celém programu pro hlavu státu a představily se s předpremiérou svých festivalových pořadů. Na krásné kovářovské návsi se odpoledne odehrávalo na jevišti vystoupení dětského folklorního souboru Kovářovánek a dospělého souboru Kovářovan. Jako host se představila i netradiční kapela Duha.
Kovářovánek
Kovářovánek
Prezident s Kovářovanem
Prezident s Kovářovanem
Prezident v hledišti
Prezident v hledišti
Prezident republiky v úvodu své návštěvy shlédl vystoupení Kovářovanu a po proslovu starosty obdržel od děvčat z Kovářovánku krásnou kytici.
předání kytice
předání kytice
Pan prezident na festivalovém jevišti ocenil vřelé uvítání a pohovořil kromě dalšího o vztahu k Jihočeskému kraji a znalosti Kovářova, Vesnice roku 2004 i o Jihočeském folklorním festivalu. Při dotazech z publika se vyjádřil i k udržování lidových tradic a sdělil, že v archivu Československého rozhlasu budou určitě i lidové písničky jím nazpívané někdy v padesátých letech, kdy zhruba šest let působil v dětském pěveckém sboru Bohumila Kulínského.
Rozhovor s občany
Rozhovor s občany
Po ukončení dotazů se Václav Klaus podepsal do pamětní knihy a v obložení publika se vyfotografoval se členy Kovářovanu. Na jevišti následoval další program a prezident poté ještě prošel kovářovskou náves, navštívil místní kostel Všech svatých, pekárnu i základní školu.
Celý připravený program se vydařil, počasí vystupujícím i divákům přálo a tak věříme, že i příští víkend bude ve znamení pěkných dnů. V pátek 25. května začíná XII. jihočeský folklorní festival Kovářov 2007 dětským dnem.

manželé Milan a Pavla Škochovi
ředitelé festivalu
Kovářov 398 55
tel.: 382 594 106, 604 692 062
e-mail: milan.skoch@tiscali.cz
www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Jihočeský folklorní festival

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 19.05.2007 v 23:10 hodin

Copyright 1998-2022 © Luděk Šorm